Joga w Himalajach (3-18.09.2016)

Joga w Himalajach (3-18.09.2016)

Marzysz o podróżach, interesuje Cię kultura wschodu, a może podróż do odległych zakątków, gdzie czas płynie wolniej… Ja także kiedyś marzyłam, później postanowiłam realizować swoje marzenia.
Wyjazd jest kilku osobowy, nie będziemy chodzić po górach, bo mamy niewiele czasu, a miejsc do zwiedzania jest mnóstwo. Będziemy podziwiać bajeczne widoki z okien samolotu, autobusu lub jeepów. Nie musisz mieć dobrej kondycji tylko chęci. Chęć i odwagę by zrobić coś nowego, pierwszy krok w nieznane…
Koszty to bilety lotnicze plus około 520 dolarów, które wydamy na miejscu, oraz 1500 zł za zajęcia jogi, które poprowadzę w dość nietypowych miejscach :-)

Co zobaczymy:
Manali – stolica ludzi Kwiatów, zwiedzimy miasto, zobaczymy nietypowe zabudowania i świątynię. Dodatkowo wycieczka po okolicy.
Podróż jeepami przez najwyższe na świecie przełęcze dostępne dla ruchu kołowego, min. przełęcz Khardung la 5602 metry n.p.m.
Leh – miasto położone w centrum Himalajów na wysokości 3600 m. n.p.m. Otoczone wiecznie ośnieżonymi sześciotysięcznikami. Ze względu na dużą liczbę uchodźców z Tybetu i Nepalu, miasto jest swoistą mieszanką kultur. Zwiedzimy miasto, pałac i okoliczne klasztory Buddyjskie.
Jeśli kondycja grupy (smopoczucie) pozwoli, to udamy się nad jezioro Pangong, które w 60% leży na terenie Chin (Tybetu), leży na wysokości 4350 m.n.p.m. i jest długie na 134km.
Kolejna przeprawa przez góry, przeniesie nas na pogranicze Pakistanu, do doliny Nubry. Stąd w oddali przy dobrej pogodzie widać zarys pasma Karakorum. Zwiedzimy klasztor Diskit, gdzie nieopodal stoi piękny 32-metrowy posąg Buddy Maitrei. Dodatkowo czeka nas przejażdżka na wielbłądach Baktrianach.
Srinagar – malowniczo usytuowane miasto u podnóża Himalajów, wdziera się w taflę jeziora Dal, tworząc swoistą azjatycką Wenecję. Dzień spędzimy na wodzie, zwiedzając miasto sikkarami.
Delhi – stolica Indii. Jeśli czas pozwoli nam na jeden dzień pobytu przed odlotem, to zwiedzimy Czerwony Fort oraz świątynię Lotosu.
(Plan może ulec zmianie, w zależności od warunków pogodowych i nieprzewidzianych okoliczności. Drogi w Himalajach często są zamykane, co może spowodować dzień lub 2 dni opóźnienia.)

Jeśli chcesz wiedzieć więcej skontaktuj się ze mną
Aneta Nowicka tel. 888 663 280

Zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.